YTMKD SHOW


YTMKD SHOW

Локација: VIP Arena Boris Trajkovski (mala sala)

Датум: 12.05.2018 14:00:00

Опис

 Не! Одма да се разбереме. Ова не е meet-up. Ова е една сосем друга приказна, поинаква, нова, тоталано нова. Ова е приказна која ќе не' собере сите на едно место, да се дружиме заедно со сите наши омилени јутубери.

Драги другари и другарки, со огромно задоволство Ви најавуваме големо шоу на 12. 05. 2018 (сабота) со почеток од 14 часот, во малата сала на ВИП АРЕНА - Борис Трајковски каде ќе можете да ја доживеете јутуберската атмосфера предводена од Bobi BeatboxGPWinncootSteffonatorBamboИван АјнштајнIBBlosturDarko AtanasovicAntonio HDBonnoTVLordOFailsАндреј Прави Влогови и Nikola's Art House

. Ќе биде скроз лудо, ќе има челниџи, гејминг, пеење, зезање, Q&A, влогање...

 

 

Ќе биде настан за кој многу долго ќе се зборува, ќе се прашува кога пак и зошто не побрзо?

 

 


Целава приказна другари и другарки ќе биде поставена како настан од светски рамки, на голема сцена. Сето ова ќе биде во продолжение од два - три саати, се разбира не ставаме лимит до кога ќе трае бидјеки не знаеме јутјубериве како ќе се заиграат и колку ќе откачат, на крајот на краиштата дојдени сме за забава, нели?

 

 

На нас останува да ги следиме и гледаме како го прават тоа, да им се восхитуваме на нивните иновации во интернет просторот, да се воодушевуваме на нивната интернет приказна и секако да се обидеме и ние да постанеме како нив – дел од YouTube Македонија!

 

 


Дојдете заедно да бидеме дел од оваа приказна, и колку и да звучи клише ќе го напишеме: не дозволувајте други да ви раскажуваат како било!

 

 

 

 

 

Не другари, ова нема да биде meet-up. Ова ќе биде ШОУ!

 

 

 

 

 

Билетите можете да ги купите во Југотон и продажната мрежа на Тикет Плус, како и on-line на ticketplus.mk и jugoton.mk по следниве цени:

 

  • Фан Пит - 600 ден. (само 300 влезници)
  • Партер - 300 ден.
  • Трибина - 400 ден.
  • ВИП Пакет - 1.500 ден. (фан пит влезница, фотографија и дружење со јутуберите и официјална маичка од настанот)

Roger Waters

купи билет онлајн
buy ticket online

Iron Maiden

купи билет онлајн
buy ticket online

PEARLJAM

купи билет онлајн
buy ticket online

STING

купи билет онлајн
buy ticket online

Prevoz EXIT 2018

купи билет онлајн
buy ticket online

BALASEVIC

купи билет онлајн
buy ticket online

TEXAS-DARKO RUNDEK

купи билет онлајн
buy ticket online

SKOPJE CAALING 2018

купи билет онлајн
buy ticket online

OHRID CALLING 2018

купи билет онлајн
buy ticket online

OHRID CALLING 2018

купи билет онлајн
buy ticket online

SKOPJE CAALING 2018

купи билет онлајн
buy ticket online

OHRID CALLING 2018

купи билет онлајн
buy ticket online

SKOPJE CAALING 2018

купи билет онлајн
buy ticket online

ANDRE RIEU/SOFIJA 17.06.2018

купи билет онлајн
buy ticket online

Tropico

купи билет онлајн
buy ticket online

FORMULA 1

купи билет онлајн
buy ticket online

купи билет онлајн
buy ticket online

купи билет онлајн
buy ticket online

SZIGET 2018

купи билет онлајн
buy ticket online

OFF FEST 2018

купи билет онлајн
buy ticket online

купи билет онлајн
buy ticket online

RHCP Tribute

купи билет онлајн
buy ticket online

Artctic Monkeys

купи билет онлајн
buy ticket online

купи билет онлајн
buy ticket online

Заедно на една сцена

купи билет онлајн
buy ticket online

купи билет онлајн
buy ticket online

THCF-Тхц Ла Фамилија

купи билет онлајн
buy ticket online

BRIT FLOYD

купи билет онлајн
buy ticket online